ABC NOWEGO PRZEDSZKOLAKA

2022-08-19

ABC NOWEGO PRZEDSZKOLAKA

 

Pierwsze zebranie w nowym roku szkolnym odbędzie się 31 sierpnia o godz. 16.00, na które serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

Po krótkim zebraniu ogólnym odbędą się zebrania grupowe. Jest to bardzo ważne zebranie, na którym zostaną omówione wszystkie sprawy dotyczące grupy, do której Wasze dziecko będzie uczęszczać (zgody, oświadczenia, wybór grupowej Rady Rodziców oraz wspólne ustalenie zasad funkcjonowania grupy i współpracy). Przypominamy, że na wszystkie zebrania przychodzimy bez dzieci.

 

Zanim spotkamy się na zebraniach w sierpniu podajemy kilka istotnych informacji dotyczących funkcjonowania naszego przedszkola:

1. Przedszkole pracuje w godzinach 6.00 – 17.00. Grupy łączone są w godzinach przed 8.00 i po 15.00.

2. Nie spisujemy umów. Funkcjonują jedynie deklaracje pobytu i wyżywienia dziecka w przedszkolu.

3. Pobyt 5-cio godzinny jest bezpłatny. Za każdą dodatkową godzinę każdego dnia pobierana jest opłata 1,00 zł. Dzieci z roczników 2015, 2016 nie ponoszą opłat za pobyt dziecka w przedszkolu.

4. Funkcjonuje system do rejestrowania pobytu dziecka w przedszkolu. Służy do tego karta. 1 kartę otrzymują Państwo za darmo (do zwrotu, gdy dziecko kończy nasze przedszkole). Istnieje możliwość domówienia dowolnej ilości kart w cenie 7,00 zł za szt. Osoby zainteresowane zakupem dodatkowych kart proszone są o zgłoszenie tego faktu do 19 sierpnia pod numerem telefonu 32 739 42 22 lub 691 02 95 52 (sms).

5. W naszym przedszkolu funkcjonuje kuchnia, która serwuje 4 posiłki dziennie: śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek. Koszt pełnego wyżywienia to 8,00 zł (śniadanie + II śniadanie -2,50 zł, obiad - 4,00 zł, podwieczorek – 1,50 zł).

6. Pani intendent jest jednocześnie dietetykiem, dlatego jesteśmy w stanie dostosować się do wymagań zawartych w zaświadczeniach lekarskich dotyczących indywidualnych diet.

7. Dzieci w najmłodszej grupie odpoczywają w godzinach od ok. 12.00 – ok. 13.45. Każde dziecko ma swój indywidualny leżaczek. Dzieci nie przebierają się do piżamek. Prosimy o przyniesienie na zebranie sierpniowe podpisanych małych poduszek i kocyków.

8. Prosimy nie kupować dzieciom tzw. Wyprawek. Zostanie to omówione w gronie grupowym 31 sierpnia. Prosimy jedynie, aby każde dziecko na 1 września miało zakupione papcie (najlepiej na rzepy).

9. Ubezpieczenie dziecka to indywidualna decyzja każdego rodzica, a co za tym idzie przedszkole nie pośredniczy w zawieraniu umów z ubezpieczycielem.

 

Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji !!!
Do zobaczenia :-)

Miasto Rybnik Rybnik.com.pl Szkoła Przyjazna Rodzinie Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach