DYŻUR WAKACYJNY

2020-05-31

 

UWAGA !!!

Zmiana organizacji pracy przedszkoli w lipcu i sierpniu 2020 r.

Zamiast tzw. dyżurów wakacyjnych, sześć tygodni pracy placówki.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i pracowników następuje zmiana organizacji pracy przedszkoli w lipcu i sierpniu 2020 r. Dotychczas stosowana organizacja tzw. dyżurów wakacyjnych, wiążąca się z przemieszczaniem dzieci między placówkami, zwiększałaby niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. W związku z tym, w celu zapewnienie dzieciom i nauczycielom bezpieczeństwa, przedszkola nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek. W wakacje dzieci będą mogły uczęszczać tylko do swojego przedszkola za wyjątkiem dwóch tygodni (nasze przedszkole będzie nieczynne w okresie od 20.07 – 31.07.2020 r.).

Funkcjonowanie placówek będzie dostosowane do aktualnych przepisów dotyczących obostrzeń sanitarnych związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniu epidemicznemu. Jeżeli w dalszym ciągu obowiązywać będą wytyczne przeciwepidemiczne GIS dotyczące liczby dzieci w grupie, pierwszeństwo w uzyskaniu opieki będą miały dzieci rodziców obojga pracujących.

Od poniedziałku tj. od 1 czerwca do 15 czerwca prosimy o zgłaszanie dzieci na okres wakacyjny. Chcąc zapisać dziecko trzeba wypełnić deklarację, która będzie do pobrania na stronie internetowej naszego przedszkola, a następnie wypełnić ją, podpisać i przynieść lub zeskanować (wysłać na adres przedszkola – p39rybnik@interia.pl) tak jak to miało miejsce z deklaracjami kontynuacji.
Nasze przedszkole będzie czynne w wakacje w okresie od 01.07 – 17.07 oraz od 03.08 – 31.08.2020 r.
Godziny otwarcia są uzależnione od zapotrzebowania rodziców zapisanych deklaracjach na ten czas.

 

 

dokument do pobrania

Deklaracja na dyżur wakacyjny

 

 

 

Miasto Rybnik Rybnik.com.pl Szkoła Przyjazna Rodzinie Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach