2020-05-31

UWAGA !!!

Zmiana organizacji pracy przedszkoli w lipcu i sierpniu 2020 r.

Zamiast tzw. dyżurów wakacyjnych, sześć tygodni pracy placówki.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i pracowników następuje zmiana organizacji pracy przedszkoli w lipcu i sierpniu 2020 r. Dotychczas stosowana organizacja tzw. dyżurów wakacyjnych, wiążąca się z przemieszczaniem dzieci między placówkami, zwiększałaby niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. W związku z tym, w celu zapewnienie dzieciom i nauczycielom bezpieczeństwa, przedszkola nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek. W wakacje dzieci będą mogły uczęszczać tylko do swojego przedszkola za wyjątkiem dwóch tygodni (nasze przedszkole będzie nieczynne w okresie od 20.07 – 31.07.2020 r.).

Funkcjonowanie placówek będzie dostosowane do aktualnych przepisów dotyczących obostrzeń sanitarnych związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniu epidemicznemu. Jeżeli w dalszym ciągu obowiązywać będą wytyczne przeciwepidemiczne GIS dotyczące liczby dzieci w grupie, pierwszeństwo w uzyskaniu opieki będą miały dzieci rodziców obojga pracujących.

Od poniedziałku tj. od 1 czerwca do 15 czerwca prosimy o zgłaszanie dzieci na okres wakacyjny. Chcąc zapisać dziecko trzeba wypełnić deklarację, która będzie do pobrania na stronie internetowej naszego przedszkola, a następnie wypełnić ją, podpisać i przynieść lub zeskanować (wysłać na adres przedszkola – p39rybnik@interia.pl) tak jak to miało miejsce z deklaracjami kontynuacji.
Nasze przedszkole będzie czynne w wakacje w okresie od 01.07 – 17.07 oraz od 03.08 – 31.08.2020 r.
Godziny otwarcia są uzależnione od zapotrzebowania rodziców zapisanych deklaracjach na ten czas.

dokument do pobrania

Deklaracja na dyżur wakacyjny